Rok 2013

Spotkanie informacyjne dla studentów i doktorantów o studiach i praktykach w programie ERASMUS

Nominacja profesorska

Prof. dr hab. inż. Zenon Zamiar z Instytutu Kształtowania i Ochrony Środowiska odebrał w piątek 22 listopada z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego nominację profesorską.

Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże

Drugi cykl zajęć II edycji Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże odbył się w dniach 22.10–23.10.2013 roku w Dąbrowie Górniczej

Absolutorium Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji

271 osób otrzymało dyplomy ukończenia studiów na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji. Uroczyste absolutorium odbyło się w Auli Jana Pawła II w sobotę 23 listopada.

Wizyta delegacji UP na Łotwie

W dniach od 18 do 21 września delegacja Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przebywała na obchodach 150-lecia Łotewskiego Uniwersytetu Rolniczego w Jełgawie.

Spotkanie w sprawie praktyk studenckich

W dniu 20 czerwca 2013 r. za zaproszenie dziekana wydziału przybyło 55 przedstawicieli dolnośląskich firm i instytucji, aby porozmawiać o organizacji praktyk studenckich w tych placówkach.

Dzieci budują mosty

W maju i czerwcu 2013 roku w Laboratorium Technologii Materiałów i Konstrukcji Budowlanych Instytutu Budownictwa, w ramach współpracy z Uniwersytetem Dzieci, odbyły się warsztaty pod tytułem „Jak zbudować wytrzymały most?”.

Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże

Grupa Górażdże przygotowuje dla studentów ostatnich lat wyższych uczelni technicznych pierwszego i drugiego stopnia kierunków budownictwa i pokrewnych projekt edukacyjny pt. Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże.

Wizyta profesora Hartmuta Eckstaedta

W ramach bezpośredniej współpracy naukowej pomiędzy Uniwersytetem w Rostocku a Wydziałem Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w dniach 6-8 czerwca 2013 r. gościliśmy prof. Hartmuta Eckstaedta.

Nominacja profesorska dla dziekana wydziału

Dziekan wydziału – prof. dr hab. inż. Bernard Kontny otrzymał tytuł profesora nauk technicznych