Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Story Map dla promocji rozwoju

Serwis arcana GIS opublikował wyniki prac studentów ze SKN Planowania Przestrzennego PUZZLE, realizowanych w ramach Szkoły Letniej Gospodarki Przestrzennej. Zeszłoroczna edycja Szkoły Letniej odbyła się w mieście Timișoara (Rumunia), które w 2021 roku, razem z Eleusis (Grecja) oraz Nowym Sadem (Serbia), będzie nosiło miano Europejskiej Stolicy Kultury (ESK). Biorąc pod uwagę doświadczenia członków SKN Planowania Przestrzennego PUZZLE w realizacji projektów związanych z ESK we Wrocławiu, studenci postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym i pomóc naszym przyjaciołom z Rumunii stworzyć nowe narzędzie, które pomoże turystom lepiej odnaleźć się w mieście i poznać kulturę wielobarwnej społeczności Timișoary.

Szczegóły dotyczące ostatniej edycji naszej Szkoły Letniej „Innowacyjne technologie informatyczne w gospodarce przestrzennej i zarządzaniu zrównoważonym rozwojem” znajdują się pod linkiem: https://www.arcanagis.pl/jak-zaprezentowac-zycie-kulturalne-miasta-czyli-zastosowanie-aplikacji-esri-jako-promocji-europejskiej-stolicy-kultury/.

skn_puzzle_02

Poznaliśmy wspaniałych ludzi, nauczyliśmy się wykorzystywać nowe funkcje w GISie, zeszliśmy miasto wzdłuż i wszerz. Podobają Ci się nasze działania? Też byś tak chciał? Po prostu dołącz do nas! Odezwij się do naszej szefowej (Karoliny Birnbaum) po najświeższe informacje o najbliższym spotkaniu.