Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

O zmianach klimatu w zarządzaniu przestrzenią

W dniach 4-5 września w Pałacu Miramar na Uniwersytecie Kraju Basków odbył się letni kurs dotyczący wyzwań związanych ze zmianami klimatu w zakresie tworzenia strategii zarządzania przestrzenią. Przedsięwzięcie współorganizowane było przez Departament Środowiska Rady Prowincji Gipuzkoa oraz organizację pozarządową Naturklima. Słuchaczami kursu byli między innymi mieszkańcy regionu, studenci i przedstawiciele administracji lokalnej oraz organizacji pozarządowych.

o_zmianach_klimatu

Dwa bloki wykładów, które przedstawione zostały w trakcie wydarzenia, zostały opracowane merytorycznie przez pracowników Katedry Gospodarki Przestrzennej oraz Instytutu Krajobrazu. Dotyczyły one przeglądu światowych trendów w działaniach mających na celu zwiększenie odporności miejskiej i regionalnej na zmiany ryzyka środowiskowe.

Więcej informacji o letnim kursie znaleźć można w języku hiszpańskim na stronie: https://www.gipuzkoa.eus/es/-/aldaketa-klimatikoaren-erronkak-kudeaketa-estrategiak-lurralde-erresilienteetan.

Więcej informacji o letnich kursach organizowanych przez Uniwersytet Kraju Basków: https://www.uik.eus/en/about-us/upvehu-summer-courses-foundation