Rok 2020

Koronawirus SARS-Cov-2 – zalecenia i komunikaty

Aktualne informacje dotyczące funkcjonowania uczelni w czasie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Cov-2

Nasi pracownicy w Komitecie Inżynierii Środowiska PAN

Profesorowie Krzysztof Pulikowski, Tomasz Tymiński i Mirosław Wiatkowski odebrali powołania do Komitetu Inżynierii Środowiska PAN

Wykorzystujemy Odnawialne Źródła Energii

Kampus Grunwaldzki UPWr wykorzystuje dwie duże instalacje słoneczne o mocy szczytowej 81 kW i 85 kWp.

Wyniki Konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej

Ogłoszono laureatów II edycji Konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej.

Konferencja CMPH

Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych zorganizowało konferencję pt.: „Modelowanie procesów hydrologicznych – zagadnienia modelowania w sektorze gospodarki wodnej”

Instalacja szkoleniowa w sali 416M dostępna dla studentów

Po wielomiesięcznych staraniach udało się uruchomić instalację szkoleniową dla studentów kierunku Inżynieria Środowiska.

Dr hab. Szymon Szewrański profesorem nauk rolniczych

Miło nam poinformować, iż Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 1 października 2019 roku nadał dr. hab. inż. Szymonowi Szewrańskiemu tytuł profesora nauk rolniczych. Uroczystość wręczenia nominacji profesorskich przez miała miejsce 28 listopada 2019 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Inżynieria krajobrazu w terenie

Studentki i studenci Architektury krajobrazu (2 rok USM) 18 października 2019 r. zdobywali wiedzę z zakresu inżynierii krajobrazu w trakcie zajęć terenowych Strzegomiu

19 konferencja T&S w Cape Town za nami

W Cape Town w Republice Południowej Afryki odbyła się 19 International Conference on TRANSPORT AND SEDIMENTATION OD SOLID PARTICLES, cykliczna konferencja, której głównym organizatorem jest Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji wspólnie zawsze z partnerską uczelnią lub jednostka badawczą z kraju, w którym odbywa się konferencja.