Międzynarokowa Konferencja Naukowa pt. „Transformacje krajobrazu wiejskiego Dolnego Śląska”

Instytut Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza na kolejną konferencję poświęconą wsi pt "Transformacje krajobrazu wsi Dolnego Śląska", która odbędzie się we Wrocławiu w dniu 14 czerwca 2013 roku. Konferencję organizujemy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, a kierowana jest ona przede wszystkim do pracowników urzędów gmin. Stąd przyjęto jednodniowe spotkanie, w trakcie którego wygłoszone zostaną jedynie referaty zamówione (w tym zagraniczne. Na chwilę obecną mamy potwierdzenie z Czech, Niemiec i Ukrainy, czekamy na Rosję i Łotwę).

Zgłoszone na konferencję referaty, po kwalifikacji dokonanej przez Komitet Naukowy Konferencji oraz uzyskanych pozytywnych recenzjach, ukażą się w dwóch wydawnictwach, część z nich w monografii pt. „ Współczesny krajobraz wsi - szanse i zagrożenia”, a część w kwartalniku Architektura Krajobrazu. W chwili obecnej kwartalnik ten ukazuje się jedynie w wersji elektronicznej w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Udział w konferencji jak i druk artykułów jest bezpłatny. Podstawowe informacje dotyczące konferencji znajdą Państwo w komunikacie nr 1 (polska wersja + formularz zgloszeniowy / english version + application), a szczegóły prześlemy w komunikacie nr 2.

plik PDF Dodatkowe informacje i program konferecji plik PDF, 246.15 KB
2013-06-05 12:39