Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Inżynieria Środowiska – Młodym Okiem”

Po raz piąty zapraszamy Państwa na Międzynarodową Konferencję Naukową „Inżynieria Środowiska – Młodym Okiem”. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest doskonalenie własnego warsztatu naukowego oraz sztuki prezentacji, a także dyskusja studentów i doktorantów związanych z inżynierią i ochroną środowiska. Sama konferencja oraz towarzyszące jej wydarzenia pozwolą na zdobycie nowych doświadczeń, wymianę myśli i poglądów oraz poznanie najnowszych technologii stosowanych w inżynierii środowiska. Uczestnictwo w konferencji daje szerokie możliwości zaprezentowania siebie, swoich osiągnięć i prowadzonych badań oraz poznanie innych punktów widzenia. Rozległa, merytoryczna dyskusja pozwala na poszerzanie horyzontów, promocję regionów i uczelni. Wypracowane schematy i nowe pomysły mogą przynieść korzyści dla społeczeństwa i środowiska.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje:

• ochronę powietrza, wody, gleby, krajobrazu i ekosystemów,
  • zagospodarowanie odpadów komunalnych i przemysłowych (utylizacja i recykling),
  • ograniczenie negatywnych oddziaływań transportu na środowisko,
  • zdrowie człowieka, całokształt środków sanitarnych wpływających na polepszenie warunków pracy, zamieszkania i wypoczynku,
  • badania, projektowanie i eksploatacja nowoczesnych urządzeń stosowanych w inżynierii środowiska,
  • rozwój metod i wiedzy na temat monitoringu elementów środowiska,
  • zagadnienia zrównoważonego rozwoju,
  • zagadnienia zrównoważonego systemu energetycznego,
  • zmiany klimatu na poziomie globalnym jak i lokalnym,
  • interdyscyplinarną współpracę dla zapobiegania środowiskowym zagrożeniom zdrowia organizmów żywych,
  • nowoczesne systemy wodociągowo – kanalizacyjne,
  • problemy współczesnego ogrzewnictwa, ciepłownictwa i gazownictwa,
  • najnowsze rozwiązania wentylacyjne i klimatyzacyjne.

Warunki uczestnictwa

Komitet organizacyjny zaprasza do udziału wszystkich studentów polskich i zagranicznych uczelni studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I, II, III stopnia inżynierii i ochrony środowiska oraz innych pokrewnych kierunków. Warunkiem udziału w konferencji jest przesłanie oryginalnych prac twórczych w zakresie podanej tematyki i ich wygłoszenie lub prezentacja w formie posteru. W przypadku studentów mogą to być szczegółowe wąskotematyczne opracowania literaturowe wybranego problemu czy zagadnienia. Objętość artykułu powinna mieścić się w zakresie od 15 do 20 stron A4. Zgłoszenia uczestnictwa oraz wysłanie streszczenia wystąpienia można dokonać za pośrednictwem elektronicznego formularza

w terminach zgodnych z harmonogramem. Pełną treść referatu prosimy przesyłać w formie elektronicznej w pliku MS Word na adres:

Harmonogram

15.01.2016 wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz przesłanie 1-stronicowego streszczenia pracy

29.02.2016 przesłanie pełnego tekstu artykułu

10.04.2016 potwierdzenie przyjęcia pracy do publikacji w monografii

18.04.2016 dokonanie opłaty konferencyjnej oraz przesłanie dokumentu lub skanu potwierdzającego opłatę na adres mailowy konferencji

maj 2016 V Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Inżynieria Środowiska – Młodym Okiem” Informacja o dokładnym terminie konferencji podana zostanie w II komunikacie.

Opłata konferencyjna

Każdy autor, biorący udział w konferencji powinien dokonać opłaty konferencyjnej w wysokości:

Studenci – 70 zł

Doktoranci – 150 zł

Istnieje możliwość uzyskania faktury z dokonanej opłaty konferencyjnej, należy uwzględnić to w formularzu zgłoszeniowym.

Należność za uczestnictwo w Konferencji należy wpłacać na konto:

Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział w Białymstoku o numerze:

67 1090 2587 0000 0001 2057 5021

W tytule należy napisać – Konferencja_naukowa_Imię_Nazwisko

Udział w konferencji obejmuje:

• udział w obradach
  • materiały konferencyjne
  • certyfikat uczestnictwa
  • przerwy kawowe
  • obiad w dniu konferencji

Jednocześnie informujemy, iż nie zapewniamy uczestnikom noclegu.

Publikacje

Artykuły nadesłane na konferencję będą opublikowane w kilku monografiach, polskojęzycznych jak i anglojęzycznych, wydanych przez Oficynę Wydawniczą PB w postaci książek elektronicznych posiadających numer ISBN i noszących znamiona klasycznej książki. Monografie będą spełniać wymogi wyznaczone przez Ministerstwo. Dodatkowo wydana zostanie książka streszczeń w postaci elektronicznej.

Konkurs na najlepszy referat

W czasie obrad konferencji przeprowadzony będzie konkurs na najlepszy referat w formie prezentacji oraz oddzielnie w formie posteru. Najlepiej zaprezentowane postery oraz wygłoszone referaty nagrodzone zostaną dyplomami I, II lub III miejsca oraz wyróżnienia.

Miejsce konferencji

Budynek Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej ul. Wiejska 45E, 15 – 351 Białystok.

Komitet organizacyjny

• dr hab. inż. Iwona Skoczko – przewodnicząca
  • dr n. tech. Janina Piekutin – zastępca przewodniczącej
  • mgr inż. Ewa Szatyłowicz – sekretarz