Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe na PWR

Uwaga!
Dokument, który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

Gościem kolejnego w 2020 roku spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej będzie prof. Aleksander Weron, wybitny matematyk.

Profesor w swojej pracy naukowej zajmuje się procesami stochastycznymi oraz ich zastosowaniem w różnych dziedzinach nauki i przemysłu. Do jego najważniejszych osiągnięć naukowych zaliczyć można: rozszerzenie teorii dylatacji Nagy'a na klasę funkcji operatorowych w przestrzeniach Banacha, charakteryzację własności ergodycznych dla procesów stabilnych i nieskończenie podzielnych, dowód równoważności ułamkowych równań Fokkera-Plancka oraz subordynowanych procesów dyfuzji, a także uogólnienie twierdzenia Chinczyna dla procesów anomalnej dyfuzji.

Prof. Aleksander Weron wykładał jako profesor wizytujący na wielu zagranicznych uczelniach - w USA, Francji, Szwajcarii, Finlandii, Japonii oraz Australii. 30 lat temu powołał do życia Centrum im. Hugona Steinhausa, którego zadaniem jest m.in. organizacja i popularyzacja badań z zakresu metod stochastycznych stosowanych w nauce i technice. W 2019 roku otrzymał nagrodę "Dolnośląski Klucz Sukcesu" za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej.

Na Politechnice Wrocławskiej prof.  Aleksander Weron wygłosi wykład pt. "Anomalne dyfuzje i klasyfikacja danych w biologii molekularnej". Spotkanie odbędzie się 28 stycznia w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8), początek o godzinie 14.00.

Wykład jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pośrednictwem serwisu evenea.pl.

Facebook