Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Rok 2020

Grant Finansowy dla Studenckiego Koła Naukowego Planowania Przestrzennego PUZZLE

Studenckie Koło Naukowe Planowania Przestrzennego PUZZLE, działające przy Instytucie Gospodarki Przestrzennej UPWr, uzyskało finansowanie dla projektu Green Inclusion w ramach Funduszu Aktywności Studenckich prowadzonego przez Wrocławskie Centrum Akademickie.

Kierunek geodezja i kartografia na naszym Wydziale najlepszy w Polsce, inne kierunki również z awansem

W tegorocznym rankingu fundacji „Perspektywy” kierunek studiów geodezja i kartografia na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu znalazł się na 1. miejscu w Polsce.

Zmarł Profesor Ludwik Tomiałojć

W piątek, 26 czerwca 2020 r., w wieku 81 lat, zmarł Profesor Ludwik Tomiałojć, wybitny polski uczony, światowej sławy ornitolog, ceniony wykładowca akademicki, żarliwy obrońca przyrody i środowiska, publicysta, niezwykle zaangażowany działacz społeczny.

Prof. Jarosław Bosy wybrany na stanowisko rektora UPWr

Prof. dr hab inż. Jarosław Bosy z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji  został wybrany nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Nowa organizacja pracy na uczelni

Od 25 maja na uczelni będą obowiązywały nowe zasady w zakresie działalności administracyjnej, badawczej, organizacyjnej i dydaktycznej.

Koronawirus SARS-Cov-2 – zalecenia i komunikaty

Aktualne informacje dotyczące funkcjonowania uczelni w czasie zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem SARS-Cov-2

Wielkanoc 2020

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Pracownikom i Studentom naszego Wydziału dużo zdrowia, spokoju i optymizmu, wiary w nadejście lepszych dni oraz rychłego powrotu na uczelnię życzy dziekan prof. dr hab. inż. Bernard Kontny

Nasi pracownicy w Komitecie Inżynierii Środowiska PAN

Profesorowie Krzysztof Pulikowski, Tomasz Tymiński i Mirosław Wiatkowski odebrali powołania do Komitetu Inżynierii Środowiska PAN

Wykorzystujemy Odnawialne Źródła Energii

Kampus Grunwaldzki UPWr wykorzystuje dwie duże instalacje słoneczne o mocy szczytowej 81 kW i 85 kWp.

19 konferencja T&S w Cape Town za nami

W Cape Town w Republice Południowej Afryki odbyła się 19 International Conference on TRANSPORT AND SEDIMENTATION OD SOLID PARTICLES, cykliczna konferencja, której głównym organizatorem jest Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji wspólnie zawsze z partnerską uczelnią lub jednostka badawczą z kraju, w którym odbywa się konferencja.