Rok 2016

Laureaci Międzynarodowych Targów WarsawBuild 2016

W dniach 16-18 listopada 2016, w ramach Międzynarodowych Targów WarsawBuild Poland 2016, rozstrzygnięto konkurs Diament Innowacji 2016. Wśród laureatów konkursu znaleźli się pracownicy Instytutu Budownictwa: dr inż. Maciej Orzechowski i dr inż. Radosław Tatko.

Absolutorium wydziału

Uroczystość otworzył dziekan wydziału, prof. dr hab. inż. Bernard Kontny. Przywitał przybyłych gości, a szczególnie absolwentów wydziału.

Mikołajkowa akcja na rzecz domu dziecka

Z okazji zbliżających się Mikołajek, studenci naszego wydziału wyszli z inicjatywą wyremontowania pomieszczeń w Domu Dziecka przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Szacunkowy koszt materiałów budowlanych wynosi 2 tys. zł.

Festiwal Nauki w Brwinowie

20 - 21.10.2016
W dniach 20-21 października 2016 r. odbył się XIII Rolniczy Festiwal Nauki, organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie.

Obóz naukowy SKN Meliorantów

Cudowna pogoda, ostatnie podrygi beztroskiego lata, ostatnie tchnienia wakacji, a do rozpoczęcia nowego roku akademickiego tak niewiele... Tak pracowali członkowie SKN Meliorantów im. prof. Stanisława Baca podczas wrześniowego obozu naukowego. Uczestnicy wyjazdu wybrali się na wschód Polski, a dokładnie w okolice Lublina, gdzie mieli nie lada wyzwanie.

GEOTOUR 2016

W dniach 18-20 października 2016 r. we Florencji (Włochy) odbyła się konferencja  GEOTOUR 2016 – „International Conference on Geotourism, Mining Tourism, Sustainable Development and Environmental Protection”. Konferencje GEOTOUR organizowane są od 11 lat i do ubiegłego roku odbywały się na przemian w Polsce, Słowacji i na Węgrzech, ostatnio wzbudzając coraz większe zainteresowanie uczestników z innych niż organizujące ją kraje.

Prof. Marek Lorenc na XI Międzynarodowym Kongresie Historii Górnictwa

W dniach 6-11 września 2016 r. w Linares (Hiszpania) odbył się XI Międzynarodowy Kongres Historii Górnictwa, którego organizatorem było stowarzyszenie Colectivo Proyecto Arrayanes przy wsparciu Rady Miejskiej Linares.

Przedstawiciel UPWr na targach SIMA-SIPSA w Algierze

W dniach 4-7 października 2016 r. w Algierze odbyły się targi maszyn rolniczych i technologii hodowlanych SIMA-SIPSA. W trakcie obecnej 16. edycji największej tego typu imprezy w regionie wystawiło się 600 firm z 25 krajów (USA, Włochy, Francja, Niemcy).

Nagroda dla mgr inż. Krzysztofa Wolskiego

22 września 2016 roku w Centrum Wodnym SGGW w Warszawie podczas sesji otwierającej II Konferencję Naukowo-Techniczną Stowarzyszenia Hydrologów Polskich pt. „Hydrologia zlewni zurbanizowanych”, zostały ogłoszone wyniki VIII edycji ogólnopolskiego konkursu im. Kazimierza Dębskiego na najlepszą pracę dyplomową z hydrologii.

Ogólnopolska konferencja pt. „Innowacyjne metody gospodarowania zasobami wody w rolnictwie”

W dniach 12-13 września 2016 roku w Ołtarzewie pod Warszawą odbyła się Ogólnopolska konferencja pn. „Innowacyjne metody gospodarowania zasobami wody w rolnictwie”, zorganizowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.