Rok 2019

Światowy Dzień Wody 2019

22.03.2019
Po raz piąty zapraszamy na obchody Światowego Dnia Wody na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

II Zimowa Szkoła Modelarzy

Członkowie SKN Hydrologów i Hydrotechników oraz studenci kierunków inżynieria i gospodarka wodna, inżynieria środowiska mieli okazję podnieść swoje umiejętności związane z użytkowaniem oprogramowania ArcMap oraz RStudio w II Zimowej Szkole Modelarzy.

Story Map dla promocji rozwoju

Serwis arcana GIS opublikował wyniki prac studentów ze SKN Planowania Przestrzennego PUZZLE, realizowanych w ramach Szkoły Letniej Gospodarki Przestrzennej. Timișoara w Rumunii ma teraz nowe narzędzie, które pomoże turystom lepiej poznać przyszłą Europejską Stolicę Kultury!

Warsztaty projektowe z użyciem profesjonalnego modelu hydraulicznego

Dr inż. Magdalena Domańska z Instytutu Inżynierii Środowiska uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez firmę Oventrop

Powitanie studentów specjalności polsko-chinskiej

W dniu 20 lutego 2019 rozpoczął się letni semestr i kolejny już rocznik Architektury Krajobrazu specjalności polsko-chińskiej został powitany na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.

Zmarł prof. Romuald Żmuda

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 9 lutego 2019 roku zmarł w wieku 59 lat dr hab. inż. Romuald Żmuda, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Zebranie Rady Naukowej Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych

W dniu 14 grudnia 2018 r. odbyło się Zebranie Rady Naukowej Centrum Modelowania Procesów Hydrologicznych kadencji 2017-2020 na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Nasza wystawa w Azji Środkowej

W październiku 2018 r. przedstawicielki naszego Wydziału, na zaproszeniem Ambasady RP w Taszkiencie, wyjechały do Uzbekistanu w celu nawiązania współpracy oraz zaprezentowania wystawy plastycznej pt. „Warkocz kultury”.

Życzenia świąteczno-noworoczne

Pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku wszystkim Pracownikom i Studentom Wydziału życzy dziekan prof. dr hab. inż. Bernard Kontny

Wigilia SKN Hydrologów i Hydrotechników

W czwartek 13.12.2018 miało miejsce Spotkanie Wigilijnie Studenckiego Koła Naukowego Hydrologów i Hydrotechników. Frekwencja była jak zawsze wysoka co bardzo Nas cieszy!