Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Rok 2019

XVI ogólnopolska konferencja naukowa z cyklu: MAŁE MIASTA – PRZESTRZEŃ, SPOŁECZEŃSTWO, GOSPODARKA

24 - 25.10.2019Uniejów
Zapraszamy do udziału w XVI ogólnopolskiej konferencji naukowej z cyklu: MAŁE MIASTA – PRZESTRZEŃ, SPOŁECZEŃSTWO, GOSPODARKA, organizowanej przez Instytut Zagospodarowania Środowiska i Polityki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Katedrę Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 października 2019 r. w Uniejowie.

20th Czech-Polish Workshop on Recent Geodynamics of Central Europe and the 2nd Symposium of the Committee on Geodesy of the Polish Academy of Sciences

24 - 26.10.2019Jakuszyce

The Institute of Geodesy and Geoinformatics, Wroclaw University of Environmental and Life Sciences in collaboration with the Institute of Rock Structure and Mechanics, the Czech Academy of Sciences, the Institute of Geodesy, Brno University of Technology, and under the auspices of the Committee for Geodesy of the Polish Academy of Sciences are pleased to extend an invitation to the 20th Czech-Polish Workshop on Recent Geodynamics of Central Europe and the 2nd Symposium of the Committee on Geodesy of the Polish Academy of Sciences that will be held in Jakuszyce, Poland, between October 24th - 26th , 2019.

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

24.10.2019Warszawa

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej zastosowaniom statystyki i data mining w różnych dziedzinach badań naukowych. Jak co roku do wygłoszenia referatów zaprosiliśmy naszych współpracowników oraz sympatyków programu Statistica ze środowiska akademickiego, którzy z powodzeniem wykorzystują metody analizy danych w prowadzonych przez siebie badaniach.

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Gospodarka o Obiegu Zamkniętym"

06 - 07.11.2019Łódź
Celem konferencji jest przybliżenie wiedzy oraz wymiana doświadczeń naukowych w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym, w szczególności wytwórstwa, przetwórstwa i funkcjonalności, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów środowiskowych, a także ekonomicznych i prawnych oraz trendów konsumenckich. Konferencja adresowana jest do przedstawicieli świata nauki, do doświadczonych pracowników naukowych, a także do studentów, doktorantów oraz do osób działających w zakresie praktyki gospodarczej.

Zaproszenie na seminarium „Udział atmosferycznego transportu zanieczyszczeń w eutrofizacji Bałtyku”.

06.10.2019Wrocław
Zapraszamy Państwa na seminarium naukowe organizowane przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy (IMGW - PIB), które odbędzie się 6 listopada (środa) 2019 r. o godz. 12:15, sala IIM UPWr we Wrocławiu, ul. Grunwaldzka 24.

Redefining Cities in View of Climatic Changes

20 - 21.11.2019Warszawa

Konferencja dotyczy szeroko pojętej problematyki przekształcenia miasta i przestrzeni miejskiej w powiązaniu z procesem wdrażania nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, technologicznych, infrastrukturalnych i środowiskowych.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt: „Młody Naukowiec Część VIII – Nauki Interdyscyplinarne”

25 - 27.11.2019on-line

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w Konferencji Interdyscyplinarnej on-line, która odbędzie się 25-27.11.2019 r.

Konferencja o charakterze interdyscyplinarnym pozwala na wymianę doświadczeń z innych dziedzin nauki. Celem konferencji jest integracja środowiska naukowego, jak również jest to znakomita okazja do poszerzania własnego dorobku i rozwijania umiejętności prezentacyjnych w szczególności przez młodych ludzi nauki.

XIV Międzynarodowe Sympozjum „Mikroelementy w rolnictwie i środowisku”

23 - 26.06.2020Polanica Zdrój

Katedra Żywienia Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza na XIV Międzynarodowe Sympozjum „Mikroelementy w rolnictwie i środowisku”, które odbędzie się 23-26 czerwca 2020 roku w Polanicy Zdroju w województwie dolnośląskim.

Wirtualna Konferencja Młodych Przyrodników

30.12.2019 - 05.01.2020

Zapraszamy studentów, doktorantów i młodych naukowców, prowadzących badania w ramach nauk przyrodniczych do udziału w Wirtualnej Konferencji Młodych Przyrodników.