Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe na PWR

Uwaga!
Dokument, który oglądasz stracił ważność. Może zawierać nieaktualne informacje.

Gościem pierwszego w 2020 roku spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej będzie prof. Ryszard Tadeusiewicz, wybitny specjalista z zakresu inżynierii biomedycznej.

Profesor w swojej pracy naukowej zajmuje się informatyką, biocybernetyką oraz inżynierią biomedyczną, w szczególności analizą, rozpoznawaniem i automatycznym rozumieniem obrazów medycznych. Jest uznawany za pioniera tych dziedzin w Polsce. Zbudował pierwszy polski system analizy i rozpoznawania obrazów CESARO. Jego publikacja „Sieci neuronowe” z 1993 roku jest jedną z częściej cytowanych prac z tej tematyki.

Prof. Tadeusiewicz trzykrotnie był rektorem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Na swoim koncie ma 113 książek, których był autorem lub współautorem i ponad tysiąc publikacji naukowych, zajmuje się również popularyzacją nauki w mediach.

Na Politechnice Wrocławskiej prof. Ryszard Tadeusiewicz wygłosi wykład pt. „Automatyczne rozumienie obrazów”. Spotkanie odbędzie się 9 stycznia w Auli Gmachu Głównego PWr (bud. A-1, wyb. Wyspiańskiego 27), początek o godzinie 14.00.

Wykład jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pośrednictwem serwisu evenea.pl.